Zeķu dzija, kas "nekož"?

Kamoli, fices , spoles un adatas. Iepērkamies kolektīvi –
kopā lētāk.

Zeķu dzija, kas "nekož"?

Atbildēt zekje » 23 Mai 2012 00:48

Sveiki, gan jau, ka te dzīvo jutīgu kāju īpašnieces, kas varētu mani laipni apgaismot par tām zeķu dzijām, kas nekož kāju. Klasiskā 75% vilna, 25% sintētika man kož, bērnam kož tā, ka atsakās aut kājās vilnas zeķes (labi, ka vasara pie durvīm). Cenas piemīlība pat nebūtu svarīga, kā arī obligāta pieejamība LV veikalos, mani vairāk interesē sastāvi, ražotāji, cenu kategorijas. Cik zinu, ir no dārgāka gala 80% merino, 20% sintētika - tām it kā kost nevajadzētu, bet vai būs gana izturīgas? Netaisos kā ōmes papēdī neilona diegus iekšā adīt. Kā ir ar zīda piejaukumu un košanas īpatnībām?

Paldies jau iepriekš.
zekje

Atbildes: 158
Pievienojies: 19 Mar 2012 13:53

Re: Zeķu dzija, kas "nekož"?

Atbildēt baiba » 24 Mai 2012 13:39

Tas ir standarta sastāvs 75% vilna ( Superwash Wool vai Merino) un 25% poliamīds un 420m/100g. Dažādām firmām tā košanas pakāpe ir ļoti atšķirīga. Citreiz pat atšķiras viena nosaukuma dzijas dažādas krāsas un partijas, tā kā labāk nepaļauties uz internetveikalu bet pašai aptaustīt un pielikt pie sava vaiga.Mernīnvilna noteikti būs maigāka par parasto vilnu.
Arī tās, kur sastāvā ir zīds ir daudz mīkstākas...uzreiz jūt atšķirību, bet man īsti neievieš uzticību...Cena ir pietiekoši liela, Filati veikalā Matīsa ielā tās vienkrāsainās zeķu dzijas (vilna+zīds) ir savēlušās un nobumbuļojušās tikai no plauktā stāvēšanas vien.
Man vislabāk patīk tās, kur sastāvā ir vilna+poliamīds+bambuss, ļoti mīksts un maigs. Ir iepirkts materiāls vairākiem džemperiem, tik neesmu pieķērusies. Tai drusku citādāks tas pavediens. Slidens un smagnējs, zeķēm gan negribu tādu.
Vēl nekož tās, kur kokvilna klāt, bet nebūs tik siltas.Man liekas ideāli priekš vasaras jaciņas, ne zeķēm.
No konkrētajiem ražotājiem ir pozitīva pieredze ar Rellana (ar un bez bambusa) Austermann ( ar AloeVera+Jojoba eļļu apstrādāta...nekož un labi valkājas)
Visas iepriekš minētās satur vismaz 1/4 daļu sintētikas un tāpēc ir ļoti izturīgas. To jau var pārbaudīt mēģinot pārraut pavedienu. Tas nemaz nav tik viegli izdarāms
Lietotāja avatars
baiba

Atbildes: 420
Pievienojies: 19 Aug 2011 21:11
Atrašanās vieta: Rīga

Atbildēt Chita » 24 Mai 2012 14:18

Tās, kas līdzīgas frotē, arī nekož.
Chita

Atbildes: 117
Pievienojies: 26 Aug 2011 18:04

Atbildēt zekje » 24 Mai 2012 16:06

baiba

Arī tās, kur sastāvā ir zīds ir daudz mīkstākas...uzreiz jūt atšķirību, bet man īsti neievieš uzticību...

Kā tad paliek ar Noro zeķudziju ar zīdu sastāvā? Es kaut kā biju iedomājusies, ka tās izrādīsies ideālas mīkstmiešu kājām.

Atcerējos, ka man ir Aloe vera apstrādāta zeķu dzija, kas tiešām ir mīkstāka. Bet bumbuļojas. Tiesa, dzija no lētāka gala. Un tāpat kož :roll:

Un es parasti dzijas iepērku internetveikalā (tā vairāk var iepirkt 8-) ), tikai - nu jā - pirms tam būtu bijis labāk izkost tirgus piedāvājuma nianses.
zekje

Atbildēt baiba » 24 Mai 2012 17:05

Esmu adījusi gan Noro Kureyon Sock Yarn
http://needleb.wordpress.com/2011/05/05/tunika-ar-kapuci/
gan Noro Silk Garden Sock Yarn.
http://needleb.wordpress.com/2012/03/26/kuldigas-kleitina/
http://needleb.wordpress.com/2009/12/27/nightwish/

Otrais variants ir stipri mīlīgāks par pirmo, bet noteikti japāņu zeķu dzija bez zīda, mazāk kodīs kā vietējā vilna. Abas divas, gan Kyreon, gan Silk Garden pēc pirmās mazgāšanas kļūst daudz mīlīgākas.
Noro dzijām ir pavisam cits stils kā Reggia un līdzīgām. Zinu daudzus, kam nepatīk tie spaļi, krikumi un nevienādais vērpums, adījums izskatās nevienāds
Pēc manas saprašanas zeķēs lietot tādu mantu ir zaimošana, bet nu kas kuram.
Lietotāja avatars
baiba

Atbildes: 420
Pievienojies: 19 Aug 2011 21:11
Atrašanās vieta: Rīga

Atbildēt zekje » 24 Mai 2012 19:42

baiba
Pēc manas saprašanas zeķēs lietot tādu mantu ir zaimošana,

Skaidrs.
Bet man, skatos savā skapī, ir iepirkusies tieši tā pati "testa" Noro fice, kas Tev Nightwishā - 252. Silk Garden. Pēc Tavām bildēm redzu, kā izskatās izadīta un nav jāiespringst uz adīšanu, lai guļ skapī :D Ā, bet - kož tas Silk Gardens? Man ir visādu šaļļu sapņi un te arī parādās dzijas košanas fobija.

p.s. Vispār es jūsu forumu lasu jau kādu laiku, tikai adu ļoooti lēēēni, lasīt protu, tāpēc iepriekš nebija vajadzības runāt.
zekje

Atgriezties uz Materiāli un darbarīki

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 2 viesi