Lapa 1 no 1

Cimdi: izstāde un pirkstaiņu raksti

AtbildētAutors: 08 Dec 2016 01:13
IlzeB
Sveicinātas, droši vien lielākā daļa no jums jau bijusi cimdu izstādē, par kuru es tikai netā un no atsauksmēm varu papriecāties.
Man tāds jautājums, īpaši etnogrāfisko rakstu mīļotājām, es meklēju viena konkrēta cimda detaļas, lai varētu beidzot noadīt, bet nekā. M.Slavas grāmata ir izgaisusi, un nezinu, vai mani meklētie pirkstaiņi tur bija. Jaunajā skaistajā Latvieša cimdu grāmatā diemžēl ir tikai dūraiņi.

Mani meklētie ir Rucavas pirkstaiņi ar ābolina lapiņām (melnas lapiņas uz balta fona, valnītis ar sarkanu un mazliet laikam zaļu un tumši zilu), te viena vāciete savā blogā salikusi fotogrāfijas, un tur ir arī redzami http://www.wockensolle.de/rueckblick-ri ... n-museum/#! No augšas sestā bilde kreisajā pusē un tie pirkstaiņi ir tie, kas augšējā rindā pa vidu. Ar tām lapiņām viss skaidrs, bet valnīti nekur nevaru nozīmēt. Varbūt kāda dodas uz izstādi un var vēl tuvāk nobildēt?

Starp citu, vai ir kāds izdevums vispār par pirkstaiņiem?
Jau iepriekš milzīgi pateicos!

Re: Cimdi: izstāde un pirkstaiņu raksti

AtbildētAutors: 09 Dec 2016 13:39
Binga
Manas bildes no šīs izstādes te. Bet nav meklējamais tuvplāns.
Pie bildes ir Initas @, aizraksti viņai savu vēlmi!

Re: Cimdi: izstāde un pirkstaiņu raksti

AtbildētAutors: 09 Dec 2016 21:26
baiba
Binga
Paldies par bildēm.
Man ir ļoti žēl, ka netiku uz to ekskursiju izstādē, uz nākamo arī netikšu. Man visas sestdienas aiznemtas, vai nu strādāju, vai kaut kur adu.
IlzeB

Ļoti kvalitatīva tā pirkstaiņa bilde ir lielajā kalendārā (2017 aprīlis) Tur rakstīts Rucavas pirkstaiņi, 19 gs otrā puse
Man šobrīd nav pie rokas fotoaparāta. Rītvakar nobildēšu un aizsūtīšu.
Sākumā ir tradicionālie Rucavas robiņi (sarkans, dzeltens, zaļš, tad tā baltā mežģīņu raksta josliņa) Pašu ornamentu jau pēc bildes var izadīt. Es tik skatos, ka pēc sākuma robiņu skaita tur ir 150 vai 160 valdziņi. Pilnīgi neticās.

Vai proti tos autentiskos rucavas robiņus? Ja ineteresē, es varētu uz @ aizsūtīt drusku info. Grāmatās jau ir tikai tehniskais zīmējums, bet pirms tam ir visādas interesantas izdarības ar vairākām krāsām(specifisks uzmetums, 2 pīnīšu rindas vienā krāsā), par ko nevienā drukātā materiālā neesmu lasījusi.
Rucavas robiņi ir mana īpašā mīlestība. Tikko bija viens labs seminārs par cimdu adīšanu Dobelē, kur Valda Deze no Talsiem sīki un smalki stāstīja. Esmu čupu ar paraugiem saražojusi,tur ļoti svarīgi uzķert tās pareizās krāsas īstajās kārtās.

Re: Cimdi: izstāde un pirkstaiņu raksti

AtbildētAutors: 10 Dec 2016 14:47
Binga
Baiba!
Neturi sveci zem pūra, iemūžini video Rucavas robiņu adīšanas ABC!
Citādi youtube ir tikai viens mazsaprotams adīšanas paraugs.

Re: Cimdi: izstāde un pirkstaiņu raksti

AtbildētAutors: 12 Dec 2016 11:33
IlzeB
Sveikas,
liels paldies par atbildēm!
Baiba, mammai pasūtīju to kalendāru nopirkt, ceru, ka viņa paspēs pirms viss izpirkts. Man pati labākā bilde ir viena maza cimdu grāmatiņa, bet visus rakstus no tās fotogrāfijas nozīmēt nevaru. Kā reiz par to uzmetumu un Rucavas robiiem domāju. Vai šim cimdam arī nav divkrāsains uzmetums, man pa gabalu tā izskatās? Ja tev ir materiāls par Rucavas robiņiem un uzmetumiem, protams ļoti vēlētos! Nupat saņēmu Estonian knitting 1 grāmatu, tur ir dažādi uzmetumi, vēl neesmu izmēģinājusi visu, kas tur ir (tur ir tāds herringbone uzmetums, varētu būt īstais). Ja nu vari atsūtīt, mans e pasts ilze.bertrand at 9online.fr Bet kā saka Binga, noteikti interesētu daudziem, ne tikai man!

p.s. tiem 150 valdziņiem nu gan būs jāmeklē smalkākas adatas, un galvenais, tik smalka dzija ir problēma. Adatas man ir 1,5mm, tās arī būs par rupju.

Re: Cimdi: izstāde un pirkstaiņu raksti

AtbildētAutors: 12 Dec 2016 14:48
zekje
Baiba!
Man interesē apraksts!

Re: Cimdi: izstāde un pirkstaiņu raksti

AtbildētAutors: 13 Dec 2016 13:49
baiba
Binga
zekje


Tas iesākums ir diezgan piņķerīgs, kas rakstītā veidā izskatās pavisam nesakarīgi. Kādā nākamajā tusiņā (jeb nometnē) atgādiniet, lai paņemu līdzi tos materiālus, parādīšu praktiski. Tur ļoti daudz atkarīgs kādas krāsas izvēlas.
Īsumā - iesāk ar Twisted german cast on
1 kārta pīnīte no vienas krāsas 2 pavedieniem
1 kārta labiski (citā krāsā)
vēl viena kārta pīnīte no vienas krāsas 2 pavedieniem (atkal citā krāsā)
Pēc tam seko zigzaga mežģīņraksts, kas visās grāmatas
Bet es nepretendēju uz absolūto patiesību. Muzejā neesmu bijusi un autentiskos robiņus pētījusi. Šis ir tas, ko rādīja meistares Talsu pusē

Re: Cimdi: izstāde un pirkstaiņu raksti

AtbildētAutors: 16 Jan 2017 11:23
farilis
Šai ekskursijas reizei kāda īpaša tēma arī ? Gribētos tikt,bet vēl īsti nezinu, kā laiki saliksies man.

Re: Cimdi: izstāde un pirkstaiņu raksti

AtbildētAutors: 16 Jan 2017 15:37
Binga
Ja pareizi atceros, bija plānots "adatas pinums". Un ja ir vēlme apskatīt "ar rociņām" kādu konkrētu dūraini no muzeja krājumiem, jāraksta Initai @

Re: Cimdi: izstāde un pirkstaiņu raksti

AtbildētAutors: 16 Jan 2017 20:24
farilis
Binga rakstīja:Ja pareizi atceros, bija plānots "adatas pinums". Un ja ir vēlme apskatīt "ar rociņām" kādu konkrētu dūraini no muzeja krājumiem, jāraksta Initai @

Paldies!